Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej

Dzień Dziecka 2022

Utworzono dnia 09.06.2022

"Dzień Dziecka w Indiańskiej wiosce"- takie hasło towarzyszyło uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej podczas tegorocznego święta wszystkich dzieci.

Impreza rozpoczęła się od zbiórki przed szkołą oraz przedstawienia programu dnia. Ze względu na poranne niesprzyjające warunki atmosferyczne część plastyczną uczniowie wykonywali w swoich klasach pod bacznym okiem wychowawców. Najmłodsze klasy miały za zadnie wykonać fletnie, pióropusze, naszyjniki z koralików oraz stworzyć nazwę i flagę swojego plemienia. Starsze klasy dodatkowo wykonywały kij deszczowy. Po zakończonych pracach w salach uczniowie przenieśli się do indiańskiej wioski, by tam stworzyć swoje własne tipi.

W międzyczasie naszą najmłodszą społeczność odwiedził gość specjalny Marshall a wraz z nim Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczyna. Strażacy przekazali przedszkolakom podstawowe informację odnośnie udzielania pierwszej pomocy, pokazali wnętrze wozu strażackiego, a na koniec strumieniem wody każdy z nich przewrócił plastikowe pachołki. Po przedszkolakach przyszła kolej na uczniów, którzy po zbudowaniu swoich plemiennych wiosek uważnie przyglądali się i aktywnie brali udział w pokazie instruktażowym z udzielania pierwszej pomocy. Podobnie jak przedszkolaki strumieniem wody również przewracali plastikowe pachołki.

Po atrakcjach przygotowanych przez Straż Pożarną uczniowie udali się do wspólnego smażenia kiełbasek przy ognisku i na zasłużony odpoczynek w swoich namiotach. Dodatkowo mogli korzystać z ogromnych ilości popcornu i waty cukrowej przygotowanych przez Radę Rodziców. Na zakończenie każde plemię przedstawiło swój okrzyk i flagę.

Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany w dalszym świętowaniu. Zaplanowany wspólny śpiew przy ognisku razem z p. Mariuszem Buczkiem odbył się na sali gimnastycznej, a zadania z mapą i znalezieniem słodkości odbyły się dzisiaj na 3 i 4 godzinie lekcyjnej.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka, a w szczególności: Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wierzbicy Górnej oraz Sołtys Świniar Wielkich p. Monice Mędreckiej i Sołtysowi Wierzbicy Górnej p. Sławomirowi Łakomy.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 114

W tym miesiącu: 444

W poprzednim miesiącu: 551

Wszystkich: 10938