Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej

CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI

Zapewniamy naszym wychowankom przyjazne warunki do wszechstronnego rozwoju. Kameralny charakter sprawia, że uczniowie czują się tu bezpiecznie i komfortowo, dbamy o przyjazne kontakty z rodzicami. Szkoła odgrywa ważną rolę w środowisku lokalnym, ma wielu przyjaciół i sponsorów, którzy ją wspierają. Współpracuje również z wieloma instytucjami i organizacjami. W placówce funkcjonuje stołówka, z której korzysta ponad 90% dzieci - obiady gotowane są na miejscu.

Szkoła posiada 6 klimatyzowanych sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, pracownię komputerową, świetlicę i stołówkę szkolną. Na parterze znajduje się gabinet pedagoga i logopedy. Dzięki licznym remontom placówka zyskała nowy wygląd zewnętrzny, wzbogacona została w nowe wyposażenie dydaktyczne. Obok budynku głównego znajduje się pawilon, w którym mieszczą się oddziały przedszkolne, biblioteka i świetlica. Uczniowie i dzieci przedszkolne mają do dyspozycji plac zabaw. Teren szkoły jest ogrodzony i monitorowany.

Zajęcia prowadzone są przez kadrę pedagogiczną z odpowiednimi kwalifikacjami. Do dyspozycji uczniów jest 12 stanowisk komputerowych w pracowni i 25 tabletów do wykorzystania w czasie zajęć. Sale wyposażone są w monitory i tablice multimedialne. W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferujemy zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia oraz zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami (z oligofrenopedagogiem, pedagogiem